Eğitim

AYT – TYT Dershanesi İzmir

AYT dershanesi nedir?

AYT yani alan yeterlilik testi, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin giriş aşamasındaki karşılaşacağı ikinci sınavdır. Bu sınav sayesinde her öğrenci kendi alanında ne kadar başarılı olduğunu ölçmeye çalışır. Sınav bağlamında her öğrenci 40 adet Türkçe, 40 adet matematik, 40 adet sosyal bilimler ve 40 adet fen bilimleri sorusuna cevap vermelidir. 160 sorudan oluşan bu sınav için 180 dakikalık bir maratondan geçilmesi gerekir.

AYT sınavı çok daha kapsamlı zor ve uzun bir sınav olduğu için bu sınava hazırlık sürecinin de nitelikli bir şekilde sağlanması önemlidir. Bu nedenle AYT dershanesi, öğrencinin ikinci aşamadaki bu sınava tam kapsamlı bir şekilde hazırlanabilmesi için özel bir kurs programı uygulayacaktır.

İzmir şehrinde en iyi eğitimi sağlayacak ve en güvenilir koşullarda kurs ortamı oluşturacak kapsamda bir AYT dershanesi seçebilmek açısından da No 10 Dershanesi ilk tercihiniz olarak görülebilir. Kurumumuz sahip olduğu uzman kadro sayesinde AYT sınavına hazırlık aşaması için özel bir program uygulayan AYT dershanesi konumunda yer almaktadır.

Bir AYT dershanesi olarak kurumumuz sayesinde ilk aşamadan son güne kadar her hafta deneme sınavlarına girerek bu denemeler için sonuç analizleri alabilirsiniz. Farklı yayınlar sayesinde size verilen destek ile birlikte profesyonel koçluk desteğini de alarak hiçbir konuda eksiklik yaşamadan sınava tam anlamıyla hazırlanabilirsiniz. AYT dershanesi kapsamında kurumumuz öğrencilerimizin 180 baraj puanını geçebilmesi ve istediği lisans bölümünün kazanabilmesine yüksek önem vermektedir.

AYT Sınavı Öncesi Stres Yönetimi

Lisenin son sınıfından itibaren ve lise mezuniyeti sonrasında da bir yıl boyunca uzun ve zahmetli bir hazırlık gerçekleştirilen üniversite sınavlarında ilk oturum TYT ile tamamlanmaktadır. Ancak öğrencilerin istedikleri lisans veya ön lisans programlarını kazanması açısından AYT sınavında aldıkları puan belirleyici bir niteliğe sahip olmaktadır.

Genç yaştaki birçok öğrenci AYT sınavına günler kala yoğun bir stres yaşamakta ve bu stres bazen sınavda başarıyı gölgelemektedir. Bu durumun önüne geçebilmek açısından AYT sınavı öncesinde stres yönetimi konusunda destek almak doğru olacaktır. Bazı öğrenciler bu konuda profesyonel psikolojik destek talep ederken, bazı öğrenciler ise kendi iradeleri sayesinde bu stres ile baş edebilmektedir.

No 10 Dershanesi olarak ise kurumumuzda AYT hazırlığı gerçekleştiren her öğrenci için profesyonel bir destek sağlıyoruz. Bu destek bağlamında öğrencilerimiz profesyonel koçluk hizmeti aldıkları için hiçbir sorun yaşamadan sınav gününde gayet rahat ve kendilerinden emin bir şekilde sınava girebiliyor. Yani bütün stres etkenlerinden uzak olarak sakin ve huzurlu bir sınav günü yaşamak mümkün hale geliyor.

Kurumumuz öğrencilerimizi bir depo olarak görüp sadece bilgi yüklemek yerine onlar için gereken sosyal imkanları ve en iyi dershane ortamını sağlamaya özen gösteriyor. Bu ayrıntı sayesinde de öğrencilerimiz hazırlık süresince stres yaşamadan ve kendilerine daha fazla güvenerek süreci tamamlıyor. Son aşamada da dershanemiz öğrencilerimize sunduğu her imkan ile birlikte AYT sınav günü stresini aşma fırsatı sağlıyor.

AYT-TYT Nasıl Hazırlanılır?

TYT ilk oturumu ve AYT ikinci oturumu olmak üzere her öğrencinin üniversiteye girebilmesi için bu sınavlarda başarılı bir puan alması gerekir. Bu başarılı puanları elde edebilmek açısından da sınava gerçekten iyi bir hazırlık yapmak önemlidir. Bu açıdan AYT-TYT hazırlığı için profesyonel bir eğitim desteği alma kapsamında da No 10 Dershanesi İzmir’de yer alan her öğrenci için en büyük avantajlardan birisidir.

No10 Dershanesi olarak kurumumuz bünyesinde kurmuş olduğumuz uzman ve tecrübeli kadro ile öğrencilerimize hem TYT hem de AYT aşamasında çok kapsamlı bir kurs programı hazırlıyoruz. Bu kurs programı ile birlikte her hafta deneme çalışmaları gerçekleştirerek, bu denemeler sonrasında da sonuç analizleri için hizmet veriyoruz.

Öğrencilerimiz AYT ve TYT hazırlığı çerçevesinde denemeler ve kendilerine sunulan nitelikli dersler ile giderek daha fazla bilgi dolu bir hale geliyorlar. Bu nokta ile birlikte her öğrenci çift yayın desteği alarak elde ettiği kitaplar sayesinde de hem konu anlatımları hem de soru çözümü için derslere destek bir kaynak kullanımı ediyor.

Öğrencilerimiz tamamen kendimize ait binada yine güvenliğini tamamen kendi imkanlarımızla sağladığımız bir eğitim kurumunda sıkıntısız bir eğitim almaya devam ediyor. Kolaylıkla ulaşılan Konak veya Karşıyaka şubelerimizde alınan AYT ve TYT hazırlık eğitimleri sonrasında sınav gününe kadar verilen profesyonel koçluk sayesinde de her öğrencimiz istediği önlisans ve lisans bölümü için eksiksiz bir hazırlık sürecini tamamlıyor.

Öğrenciler Ve Mezunlar İçin TYT-AYT Dershanesi

TYT ve AYT hazırlığı öğrenciler için lise son sınıf itibarıyla başlarken, birçok öğrenci lise mezuniyeti sonrasında çok daha rahat ve stressiz bir hazırlık dönemi yaşamaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, bir dershane içerisinde lise son sınıf öğrencileri ve lise mezunları için ayrı ayrı eğitim programları düzenlenmesi doğru olacaktır.

Bu kapsamda No 10 Dershanesi olarak TYT-AYT dershanesi bağlamında verdiğimiz hizmetlerde lise son sınıf öğrencileri ve lise mezunları için ayrı programlar oluşturuyoruz. Genellikle öğrenciler için hafta sonu veya akşam programları ile dersler ilerlerken, mezun öğrencilerimiz hafta içi gün boyunca daha uzun ve daha yoğun bir program ile ders almaktadır.

Kurumumuz tarafından düzenli bir şekilde gerçekleştirilen denemeler açısından da öğrenciler ile mezunların ayrı saatlerde ve ayrı günlerde denemeye girmesi için özel programlar hazırlanıyor. Bu sayede farklı seviyelerde bulunan öğrencilerimiz, öğrenim durumlarına ve okul durumlarına bağlı olarak daha başarılı deneme sonuçları elde edebiliyor.

Kurumumuz öğrencilerimizin kolay bir ulaşım sağlayarak merkezi konumda eğitim imkanı elde etmesi açısından da Konak ve Karşıyaka gibi iki merkezi noktada şubeleri ile hizmet veriyor. Ayrıca hizmet verdiğimiz binalar tamamen kurumumuza ait olduğu için ve güvenlik sistemlerine kadar her noktası firmamız tarafından sağlandığı için eksiksiz bir eğitim fırsatı sağlanıyor. Şubelerimizin bulunduğu noktalar İzmir’in her noktasından kolaylıkla ulaşılabilen ve hem öğrenciler hem mezunlar için rahatlık oluşturan bir yapı ile konumlanmıştır.

Sınav Çalışma Disiplini Nasıl Kazanılır?

Lise çağlarında bulunan veya lise mezuniyetini tamamlamış bir öğrencinin AYT ve TYT sınavlarına hazırlanması için öncelikle bir çalışma disiplini elde etmesi önemlidir. Çünkü disiplinli bir çalışma programının uygulanması ile birlikte öğrenciler AYT ve TYT sınavlarında istedikleri başarılı puanları çok daha garantili bir şekilde elde edebilirler.

Disiplinli bir çalışma programının elde edilmesi açısından sadece ev ortamında ve sadece satın alınan belirli kaynaklar ile eksikleri tamamlamak gayet zor olacaktır. Bu nedenle istenilen çalışma programını sağlayabilmek için imkanlar dahilinde bir eğitim kurumu desteği almak daha doğru bir sonuca imkan sağlayabilir. Bu konuda No 10 Dershanesi İzmir’de farklı şubeleri ile size aradığınız destek eğitimini sağlayabilir.

Kurumumuz düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği denemeler, ders programı, koçluk, yayın desteği ve uzman kadrosu sayesinde sizlere sınav çalışma disiplini kazandırmak için profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Kurumumuz üzerinden alınan AYT-TYT hazırlık kursları kapsamında verilen dersler, sunulan tekrarlar, yapılan etütler ve kaynak desteği ile hiçbir eksik kalmadan çalışma programı tamamlanabilir.

Temel olarak No 10 Dershanesi olarak sizlere verdiğimiz eğitimde en önemli noktalardan birinde çalışma programında düzen oluşturmak yer almaktadır. Bu programın düzenli bir şekilde hazırlanabilmesi için profesyonel koçluk desteğimiz sayesinde eksiklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek, daha iyi bir sonuç elde etmeniz mümkün olacaktır. Oluşturulan zaman çizelgesine düzenli bir şekilde uymanız vasıtasıyla sınav gününe kadar eksiksiz bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

TYT Dershanesi Nedir?

Üniversite sınavlarına giriş için ilk aşamayı temel yeterlilik testi yani TYT oluşturmaktadır. Bu sınav, liseyi tamamlayan bir öğrencinin bu süreçte derslerinin ne kadar başarılı bir şekilde tamamladığını ve ne kadar bilgiye sahip olduğunu ölçmektedir. Üniversiteye girişte birinci oturum olması ile birlikte her üniversite adayı öğrencinin katıldığı sınav oturumunu oluşturmaktadır.

TYT aşamasında sınava girecek olan her öğrencinin mutlaka lise bilgilerini toparlayacak ve tazeleyecek bir dershane eğitim alması gerekir. Bu konuda İzmir’de Konak ve Karşıyaka’da şubeleri bulunan No 10 Dershanesi olarak TYT dershanesi kapsamında hizmet veriyoruz. İki farklı şubemiz ile birlikte tamamen kendimize ait binamızda hiçbir güvenlik sıkıntısı yaşamadan kolay bir ulaşım ile hizmet alınması mümkündür.

No10 Dershanesi olarak İzmir’de hizmet veren TYT dershanesi kapsamında bir kavram sağlayarak, TYT hazırlığı için hizmet veren eğitim kurumu tanımını ortaya çıkarıyoruz. Bu kapsamda TYT dershanesi olarak, TYT sınavı kapsamında sorulacak 40 adet Türkçe, 40 adet matematik, 20 adet sosyal bilimler ve 20 adet fen bilimleri olmak üzere toplam 120 soru için kapsamlı bir hazırlık eğitimi veriyoruz.

120 soru sayesinde hazırlanmış olan TYT sınavı içerisinde her öğrencinin bölüm ayırt etmeden bu 120 soruyu en fazla 135 dakika içerisinde cevaplandırması gerekir. Lise 1 eğitiminden başlayarak lise son sınıfa kadar süren tüm konular kapsamında bu sınava hazırlanıldığı için öğrencinin tüm lise eğitimini gözden geçirecek bir TYT dershanesi eğitimi alması büyük bir katkı sağlayacaktır.

AYT-TYT Kaynakları Nasıl Seçilmelidir?

AYT-TYT hazırlığı gerçekleştirirken elbette ki dört farklı ders kapsamında yeterli düzeyde kaynaklara sahip olmanız gerekecektir. Bu kaynaklar yeri geldiğinde konu anlatımı yeri geldiğinde soru çözümü için size büyük bir destek sağlayacaktır. Bu açıdan günümüzde Türkiye’de AYT-TYT hazırlığı için kaynak basımı gerçekleştiren onlarca farklı yayın kurumu yer almaktadır.

AYT-TYT hazırlığı sırasında kaynak seçimi sağlarken, aslında en önemli nokta elde ettiğiniz kaynakların ne kadar yeterli ve düzeyli bir yapıya sahip olduğudur. Yani örnek olarak matematikte belirli konular için sunulan soruların ve konu anlatımlarının ne kadar yeterli olduğu önemlidir. Sosyal bilimlerde her konu için ne kadar test ya da çözümlü örnek sunulduğu sizin için en önemli ayrıntıların başında gelecektir.

AYT-TYT hazırlığı açısından yeterli düzeyde ve yeterli sayıda kaynak elde etmek istediğinizde, aslında aklınıza gelebilecek en iyi çözümlerden birini de No 10 Dershanesi oluşturacaktır. Kurumumuz bünyemizde hizmet alan her öğrencimiz için çift kaynak desteği sağlayarak, hem konu anlatımı hem de soru çözümleri için eksiksiz bir destek oluşturmaktadır.

No10 Dershanesi olarak öğrencilerimize sunduğumuz kaynaklarda her yıl çok detaylı bir inceleme yaparak, her dersin en iyi kaynaklarını seçmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri ve Türkçe gibi 4 farklı derste en iyi yayınları seçtikten sonra bu yayınları özellikle dershane kadromuz ile inceliyor ve öğrencilerimizin kullanabileceği paketleri bizzat oluşturuyoruz.

İzmir AYT-TYT Dershanesi

Eski dönemlerde üniversiteye giriş için gerçekleştirilen YGS ve LYS şeklinde adlandırılan sınavlar günümüzde yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte AYT ve TYT olarak adlandırılmaktadır. Yükseköğretime giriş için gerçekleştirilen bu sınavlara hazırlık sağlanabilmesi açısından da iyi bir dershanede düzenli bir eğitim almak büyük fayda oluşturmaktadır.

İki aşamalı bir şekilde gerçekleştirilen bu sınavların ilk aşamasını temel yeterlilik testi yani TYT oluşturmaktadır. Sınav kapsamında öğrencilerin birinci oturum içerisinde Türkçe ve matematik ağırlıklı olarak 120 adet soruya cevap vermesi gerekecektir. Bu bağlamda iyi bir İzmir AYT-TYT dershanesi ilk aşamada TYT hazırlığı için öğrenciye destek eğitimi verir.

İkinci aşamada gerçekleştirilen alan yeterlilik testi yani AYT kapsamında da her öğrenci yine 160 soruya cevap vermelidir ve bunun için de iyi bir hazırlık yapmalıdır. Bu çerçevede No 10 Dershanesi İzmir’de Konak ve Karşıyaka şubeleri sayesinde İzmir AYT-TYT dershanesi olarak hizmet vermektedir. Bu dershane her hafta gerçekleştirdiği denemeler, sonuç analizleri, profesyonel öğrenci koçluğu gibi imkanlar sağlamaktadır.

Kurumumuz tamamen kendisine ait bir binada güvenlik sistemlerini de kendisi kurmuş ve kontrol eden bir yapı ile tamamen uzman bir kadro desteğinde AYT ve TYT hazırlık dershanesi olarak hizmet vermektedir. Her iki ilçede de gayet merkezi bir konumda bulunan dershanemiz, gayet kolay bir şekilde ulaşılabilecek noktada öğrenciler için her zaman rahatlık sağlayacak hizmet standartlarına sahiptir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button0232 445 00 50