Eğitim

İzmir TYT Kursu

TYT Kursu Nasıl Seçilir?

Her çocuk bir umuttur ve aileler de çocuklarının geleceği için ellerinden geleni fazlası ile yaparlar. Bu bağlamda bakıldığında temel eğitim ne kadar önemli ise üniversitede alınacak olan eğitim de bir o kadar önemlidir. Bu bağlamda da aileler üniversite sınavlarında çok daha başarılı olsun diye çocukların  en iyi biçimde üniversite sınavlarına hazırlanması için yaşadıkları kentlerde yer alan kurs merkezlerine göndermektedirler. TYT kursu da üniversite sınavında bugünkü eğitim sistemiz itibarıyla YGS yerine gelen ve 150  baraj puanı olan üniversite sınavlarında ilk adımdır ve öğrenciler için hayati önem taşımaktadır.

Bu bağlamda da kurs seçimi yaparken aşağıda yer alan soruların mutlaka sorulması ve tercihlerin ona uygun yapılması gerekir.

  • TYT alanında özel bir programı var mı yoksa genel üniversiteye hazırlık kursu mu?
  • Bu alanda eğitim verecek öğretmenler alanında uzman ve deneyimli mi, öğrencinin seviyesine inebiliyor mu?
  • Sınıflar kaç kişilik?
  • TYT sınavlarında kurs merkezinin başarı oranı nedir?
  • Kurs merkezine giden öğrenciler kurs merkezinden memnun mu?

Tüm bu soruların yanıtları TYT kursu seçiminde en belirleyici olan sorulardır. İş de No10 dershanemiz tüm bu soruların yanıtlarını verebilen yetkinlikte olan İzmir’in en önemli üniversiteye hazırlık kursudur. TYT alanında uzman kadrosu ile öğrencinin yeterliliğine uygun bir biçimde kurs programı uygulanmaktadır. Üstelik ulaşımın kolay olması, koçluk uygulamaları da bizim özel ayrıcalıklı farklarımızdır.

TYT Kursu Nedir? Nasıl Hizmet Verir?

Eğitim sistemimizde sürekli olarak yeni yeni gelişmeler oluyor ve buna istinaden de karşımıza farklı farklı kurs programları çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de kısaca TYT adı verilen sınavlar için olan kurs programlarıdır ki dershanemiz bu alanda da öğrencilerimize İzmir ölçeğinde gerek Konak, gerek Karşıya şubesinde alanında uzman eğitimci kadrosu ile çok özel bir eğitim vermenin kıvancını yaşar.

TYT kursu Temel Yeterlilik Testi olarak eski adı YGS olan sınavların yerine gelen öğrencilerin temel bilimler yani Matematik, Fen, Edebiyat alanlarında bilgisini ölçer iken aynı zamand yeterliliğini de test eden bir sınavdır. Bu sınavdan öğrencilerin en az 150 puan alması gerekmektedir ki başlı başına özel hazırlanılması gereken bir sınavdır. Basit gibi görünen ama çeldirici olan sorularda öğrencilerin karşısına bu testlerde çıktığı için TYT içinde çıkan derslerde eğitim veren eğitimcilerin de konuya hakim olması gerekir ve buna uygun bir program sunulması gerekir ki dershanemiz öğrencilerimizin başarılarından da anlaşılacağı gibi tam anlamı ile yetkin alanında en önemli İzmir dershanesidir. Farklı düzeyden tüm öğrencilerin beklentilerine net bir biçimde yanıt verilebilmekte ve öğrenci ile sürekli olarak iletişim halinde kalınmaktadır. Her öğrenciye özel butik bir anlayış ile hizmet verilmektedir. Bu kurslara katılan öğrencilere soru çözme teknikleri de dahil geniş bir alanda eğitim verilmektedir.

TYT Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bana bir harf öğretenin kölesi olurum diyen Hz. Mühammed Peygamberin de ifade ettiği gibi  bir insana bir şeyler öğretmek dünyanın en anlamlı, en saygın olgusudur. Bu bağlamda eğitimcilere de çok ciddi işler düşmektedir zira bir bireyin doğru bir biçimde yetiştirilmesinde eğitimcilerin de çok önemli katkıları vardır.

Özellikle üniversiteye hazırlık döneminde öğrencilerin devam ettiği kursların bireyin yaşamında çok önemli bir sorumluluğu vardır. Ülkemizde yapılan son değişik ile YGS sınavlarının yerini alan ve üniversiteye girişte ilk basamak olan TYT kurslarının en büyük özel özelliği ya da diğer bir ifade ediş biçimi ile YGS sınavına göre en büyük farkı sadece Temel Türkçe ve Temel Matematik sorularının gelmesi değil aynı zamanda öğrencinin yeterliliğinin de ölçülmesidir ve YGS sınavlarında uygulanan kurs programı gibi bir program uygulanması olası değildir. İş de bu yüzden kurs seçiminde de dershanemizin başarılarında da net bir biçimde görülebileceği bu alanda yetkinliği olan kendini kanıtlamış olan TYT kurs merkezleri tercih edilmelidir.

Çift yayın desteği, sürekli olarak müfredata uygun yapılan deneme sınavları ve onların birebir analizi ile öğrenciler bu sınavlara her anlamda çok ciddi ve çok özenle hem Karşıya hem de Konak şubemizde alanında deneyimli uzman kadromuz ile öğrencinin yeterliliğine uygun olarak son derece sistematik bir biçimde hazırlanmaktadır ki dikkat edilmesi gereken tüm parametreler de dershanemizde eksiksiz olarak mevcuttur.

TYT Yaz Kursu Fiyatları

Anne baba olmak zor zanaat. Bir çocuk da en zengin aileler de bile ne şartlarda okuyor. Hepimiz çok iyi biliyoruz. Aileler özellikle birden fazla çocuğu olan aileler kimi zaman çok iyi planlar yaparak ve kimi zaman da bütçelerini zorlayarak çocukları için çaba sarf ediyorlar. Eğitim olayı da en önemli parametreler arasında geliyor. İşin hem maddi, hem de manevi boyutu olduğunu da zaten söylemeye bile gerek yok.

Nitekim üniversite dönemi geldiği zaman her aileyi ayrı bir telaş alıyor. Çocukları en iyi okullarda en iyi bölümlerde okusun ve ileride sorunsuz bir yaşam sürsün istiyorlar. Nitekim tam da bu noktada TYT yaz kursları ile aileler çocukları için ilk adımı eğitim dönemi başlamadan atıyorlar. Bu noktada işin elbette parasal boyutu da aileler tarafından merak ediliyor

No10 dershaneleri olarak kendi fiyat politikamız hakkında bilgi vermek gerekir ise TYT yaz kursu fiyatlarımız Konak merkez ve Karşıyaka merkez şubemiz için aynıdır. Herhangi bir değişiklik göstermez. Ücretlerimiz öğrenciye göre de değişmez. Ücretlerimiz içinde verilen eğitim ve eğitim metaryalleri dahildir. Ödeme noktasında da velilerimize taksitle ödeme, hesabımıza havale, peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme gibi çok değişik seçenekler sunulur. Velilerimiz bunlar içinden kendileri için en uygun olanı seçerek ödeme yapar. Merkezlerimizde koçluk hizmeti ve butik dershanecilik mantığı olduğu için bu kalite için oldukça uygun fiyatlardır.

Tyt Yaz Kursu Önerisi

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bir çocuk çok kolay yetişmiyor. Sabır, emek ve sevgi ile aileler büyük fedakarlıklar yaparak çocuklarını büyütüyorlar. Özellikle aileler çocukların eğitimine çok önem veriyor. Zira lise diploması artık hiçbir işe yaramıyor. Üniversite bitirmek de kimi zaman bir işe yaramıyor. İyi bir üniversitenin iyi bir bölümünü bitirmek gerekiyor. Bunun içinde okullarda alınan eğitimlerin ne kadar iyi eğitim veren bir okul olursa olsun dershaneler ile tamamlanması gerekiyor. Zira dershaneler öğrencileri sınava hazırlama yönünde özel olarak program uyguluyorlar.

Üniversite sınavlarına girişin ilk basamağı şu an ki sisteme göre TYT sınavları. Bu sınavlar için de farklı dershaneler bulunuyor. İzmir gibi güzide bir kentte bizim size önerimiz ise özel TYT yaz kursu ölçeğinde şu an için 2 şubesi olan No10 kurs merkezleridir. Bu kurs merkezini önermemizin de belli başlı bazı sebepleri bulunuyor. Bunların en başında yaz aylarında konforlu bir ortamda sadece bize ait olan binada öğrenciye her türlü olanak sunarak TYT sınavlarına hazırlanmasıdır. Üstelik yaz ayları olmasına rağmen alanında uzman, deneyimli eğitimciler öğrencilere onun kapasitesine özel olarak ders vermektedirler. Yaz aylarının sıcağına eğitim yaşamı kurs merkezimizde dünyada da benzer örnekleri olduğu gibi keyifli bir hale getirilmekte ve eğlenirken öğrenilmektedir. Ulaşım  olanaklarının kolaylığı da her iki kurs merkezimiz için de geçerli olduğu için bir diğer öneri nedenimizdir.

Tyt Yaz Kursu Yorumları

Yaz ayları demek tatil demektir. Butün bir sezon yorulan bunalan insanlar yaz aylarında dinlenmek sevdikleri ile tatile gitmek isterler ama bu durum  üniversite sınavına girecek olan çocuklar ve aileler için tam olarak böyle geçmez ve birçok aile çocuklarını TYT yaz kursu programına göndererek güz dönemine kalmadan hazırlanmasını sağlamakta ve işi baştan uzun bir koşu olduğu için sıkı tutmaktadır.

İzmir kentimiz kimilerine göre Ankara ve İstanbul kentlerinin en güzel yönlerini alan çok özel bir kent. Çok kalabalık da bir nüfus bulunuyor. Nitekim burada aileler çocuklarını TYT yaz kurslarına gönderirken kurs merkezlerine dair yorumlara da bakmayı ihmal etmiyorlar. Zira yaz kursu başlı başına farklı bir kurs disiplinindedir. Öğrencinin düzenli olarak gelmesini sağlamak gerekir. Nitekim bizi son derece mutlu eden olgu No10 dershanemiz için gelen yorumlardır. Aileler de öğrenciler de hakkımızda öyle güzel şeyler yazmışlar ki haklı olarak bundan gurur duyuyoruz.

Öğrenciler eğlenerek öğrendiklerini seve seve geldiklerini, son derece konforlu sınıflarda her türlü olanağın olduğu sınıflarda eğitimlerin verildiğini sayısız kez ifade ederek bizi onere etmişler. Kendilerine teşekkür ederiz.

Aileler de verilen eğitimden çok memnun kaldıklarını, ulaşım noktasında sorun yaşamadıkları için çocuklarını güvenle gönderdiklerini, çocukları ile çok iyi biçimde ilgilendiğini ifade etmişler. Ayrıca profesyonel koçluk sisteminin de çok faydalı olduğunu ifade etmişler ki, onlara da ayrıca teşekkür ederiz.

TYT Yaz Kursunda Biter Mi?

Sınavlar sınavlar eğitim yaşamı bitene dek, çocuklar birçok sınava giriyor. Arkadaşlarını akranlarını geçmeye çalışıyor. Bu hem aileler için hem de bilhassa çocuklar için çok zorlayıcı olabiliyor. İşin maddi boyutunu söylemeye bile gerek yok.

Lise için yapılan koşturmacadan sonra işin en önemli kısmı olan üniversiteye giriş sınavları var ki TYT yani temel yeterlilik testi bunun ilk adımını oluşturuyor. Öğrencilerin hem bilgileri hem de yeterlilikleri ölçülüyor.  İş de bu ilk aşamayı çocukları geçsin diye de aileler TYT yaz kursu programına çocuklarına göndererek biran evvel sürece hazırlanmasını sağlamaya çalışıyorlar.

İşte tam da bu noktada TYT yaz kursunda biter mi, yaz kursu yeterli olur mu diye bir soru ailelerin karşısına çıkıyor. Birçok aile doğal olarak bunu ister istemez çocuklarının geleceği adına düşünüyor. Biz yani No10 dershaneleri olarak şunu net bir biçimde ifade edebiliriz ki bizim TYT yaz kurslarımıza devam eden öğrencilerimizin başarısından da görüleceği üzere kesinlikle yeterli olmakta ve bitmektedir. Zira TYT yaz kursu programımız tamamen müfredata uygun ve bitecek şekilde özel olarak hazırlanmıştır. Öğrenciler sıkılmadan butik bir dershanecilik mantığı eğitim dönemi boyunca alacakları tüm eğitimleri almaktadır. Dahası okul stresi olmadığından yapılan sınav sonuçları yaz kurslarına devam eden öğrencilerimizin çok daha başarılı olduğunu net bir biçimde ortaya koymaktadır.  O yüzden bitmeme olasılığı bizim kurs merkezlerimiz için yoktur.

İzmir Tyt Yaz Kursu

Eğitim dünyanın en ciddi en çok sorumluluk isteyen işlerinden bir tanesidir ki biz de No10 dershanesi olarak gerek Konak Merkez, gerek Karşıyaka Merkezde yer alan kurslarımızda İzmir kentinin yapısına uygun eğitim vermeye çalışıyoruz.

Kurs merkezimide TYT yaz kursları da düzenleyerek yaz aylarından itibaren öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanması için gerekli tüm olanakları öğrencilerimize sunmaya çalışıyoruz. Her iki adresimizde de ulaşım son derece kolay olduğu için yaz kurslarımıza öğrenciler İzmir kentinin neresinde olursa olsun rahatlıkla gelebiliyorlar. Yaz aylarında TYT kursu almanın en büyük avantajı öğrencilerin okul döneminde aynı zamanda okula da devam ettiği için çok daha zorlanabilmesi. Oysa yaz aylarında kurslarımıza devam edildiği zaman sıcaktan bunalmadan son derece konforlu sınıflarda öğrencinin yeterliliğine göre çift yayın desteği ile eğitimlerin alanında uzman, donanımlı eğitimli TYT olgusuna hakim öğretmenler tarafından eğlenceli bir biçimde verilmesidir.

Güz döneminde sunulan programdan hiçbir farkı yoktur. Profesyonel koçluk, butik dershanecilik anlayışı gibi dünya normlarında bir anlayış ile öğrencilerimize kendisi ile aynı seviyede olan öğrenciler ile açılan sınıflarda özel kurs programları uyguluyoruz. Her hafta yapılan deneme sınavları ile öğrencilerimizin başarısını ölçüyor daha başka neler yapılabilir onları masaya yatırıyoruz. Yaz aylarında eğitimi sıkıcı olmaktan çıkarıp farklı bir yaklaşım ile öğrencilerimizin eğlenirken geleceğe hazırlanmasını sağlıyoruz. Ödeme noktasında ise ailelere her türlü kolaylığı gösteriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button0232 445 00 50