Eğitim

Üniversite Hazırlık Kursları

İyi bir üniversiteye gitmek, iyi bir meslek sahibi olmak her gencin ve her ailenin çocukları için en büyük hayalidir. Bu noktada her ne kadar okullarda eğitim alınsa bile aileler bunu yeterli olarak görmüyor ve özel olarak kısaca YKS kursu adı verilen üniversiteye hazırlık kurslarına gönderiyor.

Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi İzmir gibi ülkemizin en güzel kentlerinden bir tanesi olan kentte de  üniversiteye hazırlık kursları bulunuyor. Bu kurslar ister son sınıfta olan, ister girdiği yıl kazanamayan ya da kazandığı halde gitmeyen, isterse de ara sınıfta olan öğrencilere yönelik kurslar veriyorlar.

No10 dershanesi olarak biz de onlardan bir tanesiyiz. Hem Karşıyaka merkez, hem Konak merkezde tamamı kendimize ait olan eğitim kurumlarında ulaşımda olan kolaylıkta göz önüne alınarak farklı beklentilerde olan öğrencilerin beklentilerine yanıt verecek yeterlilikteyiz. Huzurlu ve güvenli bir ortamda alanında uzman, işini severek yapan deneyimli bir kadro ile üniversiteye hazırlık eğitimlerini kendi farkımızı ortaya koyarak yapıyoruz. Profesyonel koçluk da işimizin en önemli parçaları arasında yer alıyor ve bu sistem öğrencilerimize çok ciddi başarılar getiriyor. Ayrıca her hafta deneme sınavları ve buna istaneden deneme sınavı sonuç analizleri ile öğrencilerimizin durumunu ölçüyor, ona göre öğrencimiz bazında adımlar atıyoruz. Hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu kurs programlarımız bulunuyor.

YKS Kursu Fiyatları

Kısaca YKS kursu adı verilen Yüksek Öğrenim Sınavları için açılan irili ufaklı İzmir kentimizde birçok kurs bulunuyor. Bu kursların güzel kentimizin değişik lokasyonlarında bulunuyorlar ve kendi ilkeleri doğrultusunda gençleri üniversiteye hazırlıyorlar.

Nitekim alanında ilklere imza atan ve İzmir ölçeğinde domino etkisi yaratan No:10 dershaneleri de bunlardan bir tanesidir. Kursumuzun fiyatları  en çok merak edilen olgular arasında gelmektedir.

Bu konuda detaylı olarak bilgi vermeden şunu daha önce kurumumuz ile tanışmayanlar için ifade etmek isteriz ki kurumumuz butik bir yaklaşım ile hizmet vermesine rağmen fiyatlar son derece uygundur. Ödeme noktasında da ailelerimize çok farklı ödeme seçeneği sunulup kendisini zorlamadan ödeme yapması sağlanmaktadır. Nakit, aylık peşin, kredi kartı ile ödeme ya da hesaba havale gibi ödeme yöntemleri ailelere sunulan ödeme seçenekleridir.

YKS kursu fiyatlarımız ise öğrencimizin alacağı kurs programına göre değişiklik gösterir. Bu noktada Konak şubemizde ya da Karşıyaka şubemizde eğitim alınması fiyatları değiştirmez. YKS kursu fiyatlarımıza eğitim metaryelleri ve kursumuzun öğrencilere sunduğu olanaklar dahildir.  Öğrencilerimiz tamamı bize ait binamızda dilediği kadar etüt yapma şansına da sahip olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır. İsterse ek bir ücret ödemeden kavrayamadığı derslerin üzerinden geçme şansına da sahip olabilmektedir.

Nihai rakamı öğrenmek için bizzat bu alanda çalışan personellerimiz ile iletişime geçilmesi yeterli olacaktır. Personelimiz bu konuda sizleri net bir biçimde bilgilendirmektedir.

YKS Kurslarında Profesyonel Kadronun Önemi

YKS kurslarına bugün çocuklarını göndermeyen aile yok gibi. Çünkü iyi bir kurs merkezi gençleri çok daha sistematik biçimde üniversite sınavlarına hazırlıyor. Okullarda verilen eğitimin pekişmesini sağlar iken eksik olan yönlerini de gidermesini sağlıyorlar. Ayrıca zamanı efektif kullanma, soru çözme teknikleri gibi çok önemli konularda da bilgi sahibi oluyorlar.

İzmir kentimizde de çok sayıda YKS kurs merkezi bulunuyor ve Egeli gençlerimizi üniversite sınavlarına hazırlıyorlar. Lakin YKS merkezi seçerken dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken en temel hususların başında profesyonel kadro geliyor.

Burada profesyonel kadro ile ilk kast edilen şey elbette öğrencilere ders veren öğretmenlerin durumu ama kapsam sadece bununla sınırlı değil. Bunun yanı sıra rehberlik ve danışmanlık kadrolarında yer alan personellerin de her bir kurs öğrencisini çok iyi analiz ederek,  onu objektif bir biçimde yönlendirme yapması gerekiyor. Ayrıca yönetici kadrosunda yer  alan çalışanların da öğrenciler, çalışanlar ve aileler ile gerekli koordinasyonu yapması öğrencinin başarısında son derece önemli  olan faktörler. Sonuçta başarının doğru bir ekibe bağlı olduğu unutulmamalıdır.

Eğitim kadrosunda yer alan öğretmenler alanında uzman, deneyimli işini eğitim etiği içinde yapan öğretim elemanları olmalı ve öğrencinin düzeyine inebilmelidir ki işte kursumuzda yer alan tüm profesyonel kadro bu beklentilere yanıt verecek düzeydedir. Bu alanda YKS kursumuz alanında her iki kurs merkezinde de öncü olmaktadır.

YKS Kurslarına Ne Zaman Başlanılmalıdır?

Eğitimcilik işi dünyanın en keyifli en çok sorumluluk isteyen işleri arasında ilk sırada geliyor zira insan ile uğraşmak dünyanın en zor zanaatleri arasında geliyor. Ailelerin de çocuklari için en iyi eğitimi ve sorunsuz sıkıntısız bir geleceği istemesi en doğal olanı.

İş de tüm bunların farkındalığı ile üniversiteye gidecek çocukları olan aileler YKS kurslarına ne zaman başlanması gerektiği noktasında ciddi ciddi düşünüyor ve kimi zaman doğal olarak karar veremiyorlar.İşin finansal boyutu da aileler için çok önemli oluyor çünkü hepimiz çok iyi biliyoruz ki YKS kursları son derece masraflı. Dört yıl boyunca da göndermek İzmir kentimizde de ciddi rakamlara ulaşıyor. Aileler buna takılmak istemese de mevcut gerçekliği de ekonomik şartları zor olan aileler aşamayabiliyorlar.

Yine de bu noktada karar verir iken işin finansal boyutuna çok da takılmadan kurumumuzun bu noktada ailelere çok ciddi kolaylıklar ve seçenekler sunduğunu özellikle ifade ederek şunları belirtmek gerekir. Öncelikle öğrencinin ODTÜ, Boğaziçi gibi yüksek puanla alan bir kurumda mühendislik ya da Cerrahpaşa, Hacettepe gibi okulda tıp okumak düşüncesi varsa ve devlet okulunda kalabalık bir sınıfta okuyor ise aşama aşama son ana bırakmadan etüt merkezlerinden başlayarak YKS kurslarına başlanmasında fayda vardır.

Öğrencinin daha az puan ile alan bir bölümde okumak istemesi durumunda ise son sınıfta başlanabilir ama öğrenci çok da derslerinde başarılı değil ise o zaman üçüncü sınıftan itibaren kursumuza gelmesinde fayda vardır.

YKS Kursları

Eğitim konusu sonsuz bir umman gibi. Asla beşikten mezara kadar bitmeyen bir olgu ama bunun yanı sıra üniversite sınavları gibi tüm öğrencilerin yaşamında son derece önemli olan bir kavram vardır. Onca yıl aldığı eğitim sonrasında iyi bir üniversitede iyi meslek alanında eğitim alması onun gelecekte çok daha başarılı ve çok daha saygın, güçlü yüksek kazançlı bir birey olmasını sağlıyor. İşte bunun için de aileler varlarını yoklarını ortaya koyarak kısaca YKS kursu adı verilen kurslara evlatlarını kendi ekonomik şartlarına göre bazen liseye başladıkları yıldan, bazen ara dönemlerde, bazen de son sınıfta gönderiyorlar.

İzmir kentimizin birçok noktasında irili ufaklı YKS Kursları bulunuyor. No 10 ise açık ara farkını ortaya koyan bir kurum zira biz dünya normlarında eğitim alanında yaşanan gelişmeleri takip ederek bu eğitimleri vermeye çalışıyor. Çift yayın desteği alanında uzman bir kadro ile öğrencilerimize özel gerçekleştiriliyor. Bunun yanında birçok dershanede olmayan profesyonel koçluk hizmeti ile öğrencilerimiz her anlamda yaşamlarının bundan sonraki sürecine güvenle hazırlanıyorlar. Çağdaş ve ilkelerimiz doğrultusunda öğrencilerimizin tüm beklentilerine önem vererek ticari mantaliteden son derece uzak olarak gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Hafta için gündüz ve gece, hafta sonu farklı eğitim düzeylerine ve  kapasitelerine uygun  az sayıda öğrenci ile sınıflarımızı  Eylül ayı başında açıyor ve üniversite sınavlarına kadar kesintisiz devam ediyoruz.

Yks Kurs Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Aileler kimi zaman çocuklarını okutmak için çocuklarının fark edemeyeceği kadar ciddi anlamda emek ve para sarf ediyorlar ki elbette böyle olması gerekiyor. Çocukları iyi bir okulda okusun, doktor mühendis avukat, bilim insanı olsun diye en iyi YKS kursunu seçmeye çalışıyorlar. Bu bağlamda da kimi zaman internette de dolaşan bilgi kirliliği nedeni ile kafaları karışıyor.

Çocuklarını ilk defa YKS kursuna gönderecek olan ailelere en önemli önerimiz çok ciddi bir araştırma yapmaları ve işin finansal yönünü en son olarak düşünmeleridir. Bu noktada İzmir gibi güzide kentimizin büyükşehir olması da göz önüne alınarak ulaşım olanağı kolay her saat rahatlıkla gidilecek ve dönülecek olan yerlerde kurslar seçilmelidir.

Kimi YKS kurs merkezlerinde genç eğitimler ders vermektedir ama bunun kimi avantajları olduğu kadar dezavantajı da vardır. Gençler kimi zaman kendilerine yaşca yakın öğrencilere istenen verimlilikte ders anlatamamaktadır. Bu yüzden de seçilen kurs merkezinde olan öğretim kadrosuna çok iyi bakılmalıdır. Kursun üniversite sınav sonuçlarında aldığı sonuçlar size doğru bir biçimde fikir vereceğinde mutlaka öğrenilmelidir. Dünya normlarında her türlü doğru eğitim materyallerini kullanarak öğrencinin kapasitesine beklentilerine yeter verir nitelikte olan YKS kurs merkezleri seçilmelidir.Ayrıca İzmir’de birçok kurs merkezi ara kattadır ve bu da öğrencilerinin verimini etkiler ki bizim kursumuz üstte belirtilen tüm bu nitelikleri taşıdığı gibi iki şubemizde de tüm katlar bize ait olup sadece eğitim verilmektedir.

Kurs İle Nasıl Üniversiteye Hazırlanılır?

Her çocuk biliyoruz ki kendi içinde bir umuttur. Her çocuk dünyaya geldiği andan itibaren aileleri için son derece önem taşır. Sevgi ile emek ile büyür. Aileler evlatlarının temel gereksinimlerini karşılamalarını yanında gelecekte yüksek kazançlı, itibarlı bir meslekleri olması içinde üniversite kurslarına gönderiyorlar.

Bu noktada aileler kurs seçimi yaparak YKS kurslarına gönderiyor ama kimi zaman bu kurslarda öğrencilerin üniversiye nasıl hazırlandığı bilmiyor ve merak ediyorlar. Biz de bu yazıda bizim dersanemiz özelinden yola çıkarak sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Öncelikle olarak  öğrencinin durumuna göre ne zaman kurs merkezimize geleceği belirleniyor. Akabinde lise birinci sınıflar için, ara sınıflar ya da son sınıflar için olan sınıflarımızdan en uygun olanına yerleştirilmesi için deneme sınavına alınıyor. Sonrasında minimum düzeyde öğrencinin yer aldığı sınıflarda çift yayın desteği ile alanında uzman, eğitimli donanımlı öğretmenler ile eğitimler veriliyor. Burada elbette öğrencinin aldığı eğitime ve üniversitede okumak istediği bölüme göre sınıflara yerleştiriliyor  ve ona uygun olarak eğitim veriliyor. Her hafta deneme sınavları yapılarak öğrencilerin başarılı analiz ediliyor, akabinde de gelişiminin durumuna göre yönlendirme yapılıyor. Dilediği kadar etüt yapma şansına, profesyonel koçluk hizmeti alma şansı da doğal olarak yer alıyor. Tüm eğitim materyalleri öğrencilere ücretsiz olarak veriliyor. Ayrıca rehberlik ve danışmanlık konusunda da öğrencilerimize sürekli olarak destek olunuyor. İşin duygusal boyutu da hiçbir biçimde atlanmıyor.

Butik Dershaneciliğin Farkı

Her ne kadar işin içinde ticari argümanlar da olsa eğitimcilik dünyanın en önemli işleri arasında gelmektedir. Eğitimcilerin çok ciddi sorumlulukları vardır ve yine tıpkı bizim kurumumuzda olduğu gibi her eğitim kurumunun türü ne olursa olsun kendince bir misyonu yer alır. Bizim No10 dershanelerimizde verdiğimiz eğitim biraz daha bugün dünyanın birçok noktasında yeni yeni uygulanmaya başlayan ve uygulandıkça da farkı açık bir biçimde ortaya çıkan butik dershanecilik anlayışı.

Hemen kavramı bilmeyenler açısından açıklamak gerekir ise nasıl butik otel, butik mağazalar var ise butik dershanecilik de aynı mantık ile çalışan eğitim merkezleridir. Kişiye özel kitch olmayan bir anlayış ile butik bir mantalite ile kurs hizmetlerimizi veriyoruz ki bu da her öğrencimiz ile ayrı ayrı ilgilenmemize fırsat veriyor. Öğrencilerimiz ister lise son sınıfta olsun, ister lise giriş sınıfında olsunlar  hepsi ile tek tek ilgilenen uzman öğretim kadromuz var. Kendilerinin gelişimini adım adım takip ederek yönlendirme yapıyorlar ve aileleri ile sürekli iletişim halinde kalıyorlar. Bu da öğrencinin kendisini önemli ve özel hissetmesini sağlarlar iken çok daha başarılı olmasını sağlıyor.

Kalabalık olmayan kendisi ile aynı seviyede olan diğer öğrenciler ile aldığı eğitim öğrenciyi ileride yapacağı kariyere daha emin adımlar ile hazırlıyor. Aynı zamanda kişisel gelişimi noktasında da öğrencilerimiz ile ilgilendiğimiz için yaşamın her alanında kendi başlarına ayakta durmaları konusunda adımlar atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button0232 445 00 50